Depodaki Stoklarınızı Anlık Bildiriyoruz.

Entegre yazılımlarla müşterilerimize depodaki stoklarını anlık bildiriyoruz.

Ayaz en yaygın kullanılan milli çözümler sunan entegre yazılımlarla müşterilerine depodaki stoklarını anlık bildiriyor.

Ayaz lojistik olarak depo yönetim sistemlerinin(wms) bir işletmeye birçok açıdan rekabet avantajı sağladığının bilincindeyiz. Axata bilişim den almış olduğumuz yazılım sistemi sayesinde gücümüze güç katmaya devam etmekteyiz. Axata bilişim’in bize sunmuş olduğu depo yönetim sistemleri sayesinde müşterilerimize daha geniş hizmet olanakları verebilmekteyiz. Bu sayede depo içinde yönetilen tüm operasyonları en hızlı şekilde ve en az hatayla üstelik dijital ortamda yönetmek mümkün kılınmaktadır. Depo operasyon sistemimize dahil etmiş olduğumuz bu yönetim sistemi zaman tasarrufu sağlamakta, FIFO- FEFO yönetimini müşteri bazlı uygulama sunmakta, geliştirilmiş sayım programları ve barkod sistemi sayesinde de izlenebilen, gözlenebilen, hızlı ve doğru sayım yapılabilen bir sistem sunmaktadır. ERP entegrasyonu sayesinde lokasyon fark etmeksizin mevcut sistemlere doğrudan bağlanabilme imkanı sağlamaktadır. Yöneticiler tarafından gerekli görülmesi halinde depoda işleyen veya geçmiş işlemlere ait bilgiler, performans ve analizler anında raporlanabilir durumdadır. Ayaz lojistik olarak satın almış olduğumuz bu yazılımla depo yönetim sistemlerinde yeni bir çağ başlatmaya kararlıyız.

Ayaz lojistik ; sürekli yenilikçi ve kendini geliştirme felsefesiyle amacına daha da yaklaşmış ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet kalitesini maksimum seviyede tutmak için her türlü olanağı sağlamaktan kaçınmamıştır.

Axata bilişim den edinilen yazılım ile eklenen yeniliklerimizden birkaçı da şu şekildedir;

Palet Etiketi – Palet, konteyner,kutu,varil gibi taşıma ve koruma amaçlı nesnelerin üzerinde takılı barkodlu etiketler sayesinde barkoda tanımlı bilgiler, referans kodu ile depo içi işlemleriyle alakalı olarak; malzeme kodu, lot, miktar, birim, durum ve adres gibi benzeri bilgileri barındırır.
Lot Takibi – Girişten sevkiyata kadar olan tüm süreç içinde malzemenin ayrıştırılması ve gerektiğinde geri çağırma işlemleri için Lot takibini sağlar.
Seri No Takibi – Seri no ile işlem gören malzemeleri geri çağırma ve garanti bilgisinin idamesi amacına uygun olarak kayıt eder ve izler.
Zone Adresleme – İşlem gören her adrese bir kod tanımlanır. Ve zone tanımı altında toplanarak adresler arası geçişler sağlanır. SKU lar tanımlanan stratejilere göre zone lara yönlendirili
Cross Dock (Çapraz Sevkiyat) – Girişi yapılan malzemenin depo içine yerleştirilmeden derhal veya gecikmeli olarak sevkiyata yönlendirilmesini parametrik olarak sağlayarak çapraz sevkiyatı sağlar.
Bilgisayar Yönetiminde Yerleştirme – Depo içinde mevcut en iyi adresin bulunmasını sağlayan, depo, SKU, adres parametreleri ile kullanıcı tarafından set edilen birçok metodu içermektedir.
FIFO Uygulaması – Etkin bir stok rotasyonu için parametrik olarak FIFO/FEFO uygulaması algoritmalarını içerir.
Güvenlik – Axata/WM’in çalıştığı RF ve PC Terminalleri üzerindeki tüm giriş ve özel işlemler Kullanıcı kodu ve parola ile korunur. Kullanıcılar giriş yaptıktan sonra sistem yöneticisi tarafından yetkilendirildikleri işlemleri yapabilirler.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google

Cevap Yaz