Gebze Lojistik Firmaları

Kocaeli’nin bir ilçesi olan Gebze’yi pek çoğumuz sanayiden ötürü tanımaktadır. Türkiye’nin sanayi bölgeleri açısından en zengin ve en stratejik noktalardan birisine sahip olan Gebze’yi inceleyeceğiz. Tabi ki bu kadar yoğun bir ticari işlem hacminin oluşmasının ardından lojistik ihtiyaçların karşılanabilmesi de önem addediyor. Mesela Gebze lojistik firmaları göz önüne alındığı zaman birden fazla alternatifle karşılaşılabiliyor. Burada alternatifler havayolu taşımacılığı, denizyolu taşımacılığı veya karayolu taşımacılığı olarak sunuluyor.

Tabi ki çok sayıda lojistik firması barındırdığı için Gebze lojistik şirketleri arsında ayrım yaparken birçok kıstası önemsemek zorunda kalıyoruz. Organize sanayi bölgelerinin yoğun olduğu alanlarda çoğu zaman ağır yük taşımacılığının hat safhada olduğu gözlemlenmektedir. Aynı zamanda da üretimin çok yüksek olmasından ötürü farklı çekici ve dorse filoları ile her ihtiyaca yönelik bir vizyonun şekillenmesi mümkün olabilmektedir. İstanbul ile olan mesafenin çok kısa olması ve bu yönüyle üretimin anında değerlendirilerek pazara sürülebilmesi büyük bir avantaja sahne oluyor.

Gebze lojistik firmaları için farklı ürün gruplarına ait dorse seçenekleri sunulabiliyor. Aynı şekilde çekici alternatiflerinin yoğunluğu ile gerek yurtiçi gerekse yurtdışı taşımacılık işlemlerinde büyük bir avantaj yakalanabiliyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte GPS gibi takip sistemlerinin müşteriye sunulması, stok kontrolü ve yönetimi ile depolama hizmetinde yeni bir çağa geçildiğini hatırlatalım. Tüm bunları aynı kefeye koyduğumuzda ise globalleşmiş bir vizyonla hizmet sağlayan kurumsal lojistik şirketlerinin popülerleşmesinin nedenini anlayabiliyoruz.

Gebze’de Hizmet Veren Lojistik Firmaları

Türkiye’de ticaretin hem ithalat hem de ihracat yönünde çok hareketli bir yapıya sahip olduğunu görme fırsatımız oluyor. Aslında üretimin ve tüketimin kontrol altında tutulabilmesi için lojistik yüzyıllardır var olan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca nakliyeye odaklı bir yapı olarak düşünülse de gümrükleme ve depolama hizmetlerinin de en az o kadar tercih edildiğini belirtme ihtiyacı duyuyoruz. Gebze’nin en iyi lojistik firmaları arasında da bunu uzun yıllardır başarıyla sürdüren alternatifler görebiliyoruz.

Geniş bir kapasiteye sahip olan depolama tesislerinde ürün bazlı bir kategorize işlemi yapılabiliyor. Bu sayede ürününüzün güvenliği ve takibi doğal olarak kolaylaşıyor. Hali hazırda farklı araçlar ve dorselerle dilediğiniz noktaya hızlı ve uygun fiyatlı lojistik desteği alabiliyorsunuz. Konum olarak İstanbul ile komşu olması en büyük avantajı olarak görülebilir. Fakat sanayi açısından yaşanan gelişmişlik ve bunun yanında Anadolu’ya yapılacak olan sevkiyatlarda da tercih sebebi olması öne çıkmaktadır.

Elbette ki ithalat ve ihracat açısından Asya ülkelerine farklı kanallarla taşımacılık hizmeti sağlanıyor. Yine sınır kapılarında veya varış ülkelerinde gümrük işlemleri, depolama hizmetleri ve stok kontrolleri mümkün hale geliyor. Ürünlerinizin son kullanıcıya güvenli, hızlı ve ucuz ulaşmasını sağladığınız gibi tüm bu süreci kontrol altında tutabiliyorsunuz. Haliyle uzun yıllardan beri Gebze’de lojistik şirketleri arasında hizmet vererek sektörde sükse yapan firmalara rastlayabiliyoruz.

 

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google

Cevap Yaz