Kocaeli Lojistik Firmaları

Türkiye’nin sanayi devlerinden birisi olan Kocaeli diğer büyük şehirlerle aynı doğrultuda bir ticaret hacmine ulaşabiliyor. Burada çok daha yüksek nüfuslu veya daha büyük hacme sahip olan şehirlere kıyasla bu başarıyı elde etmesi ise sanayiden geçiyor. Marmara bölgesinin en önemli sanayi kentleri arasında olduğunu söylemek çok yanlış bir tanım olmayacaktır. Hatta burada en büyük sanayi şehri unvanını bile alabileceği aşikâr. Kocaeli lojistik firmaları ise bu durumu pozitif yönde değerlendirebiliyor. Çünkü sanayinin olduğu bir bölgede üretim, üretimin olduğu bir bölgede ise lojistik her zaman diri bir sektör ve ihtiyaca dönüşür.

Kocaeli lojistik şirketleri sayı olarak pek çok büyük şehirle eşdeğer niteliğe sahip olduğu için ilgi çekiyor. Aynı zamanda Kocaeli ilinin ilçelerine yayılmış olan organize sanayi bölgeleri sayesinde pek çok yurtiçi ve yurtdışı ticaretin kalbi burada atabiliyor. Üretim için önemli bir nokta olmasından ötürü Kocaeli’nde hizmet veren lojistik firmaları aynı zamanda üretim aşamasında da tüm ihtiyaçlara karşılık verebiliyor.

Özellikle Gebze, Dilovası, İzmit ve Kartepe bölgelerinde organize sanayi bölgelerinin yarattığı bu potansiyel en iyi şartlarda değerlendiriliyor. Tabi ki burada İstanbul’a olan yakınlığı ve bu aşamada sağlanan hızlı sevkiyatlar önem taşıyor. Ancak yakınlıktan ziyade geniş araç filosuna sahip olan lojistik şirketleri ve farklı dorse taleplerine karşı olumlu sonuç veren vizyonları öne çıkabiliyor. Çok fazla lojistik firması olmasına karşılık Kocaeli ilinde kurumsal bir kimliğe sahip olan, global olarak ithalat ve ihracat adımlarında da çözüm sunan firmalar ön planda görünüyor.

Kocaeli’nde Hizmet Veren Lojistik Şirketleri

Kocaeli lojistik hizmeti alabileceğiniz çok sayıda firmaya ev sahipliği yapıyor. Burada ağır bir sanayi üretiminin olması ise diğer illere göre arz talep dengesini değiştirebiliyor. Son dönemlerde iş hacminin sanayi ve üretim alanında yoğunlaşması bunun en bariz örneği olarak görülüyor. Ağır yük taşımacılığı ve aynı zamanda yurtdışı için liman aracılığıyla denizyolu taşımacılığı yapılabiliyor olması büyük bir handikap yaratıyor. Çünkü bu tip sanayi bölgelerinde genel anlamda çok fazla alternatif bulmak mümkün olmuyor.

Ancak Kocaeli gibi önemli lokasyona sahip olan bir il için lojistik firması ihtiyacınız varsa bu şansı iyi değerlendirebilirsiniz. Sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek bir depolama tesisi önemli bir etkendir. Nakliye içinse hem çekici olarak hem de dorse olarak sizin ürünlerinizin güvenliğini sağlayabilecek düzeyde bir filo gerekiyor. Araç sürücülerinin profesyonel olması ve kurumsal bir şirket vizyonuyla transport işlemlerinin yapılması kalite standartlarını arttırabiliyor.

Kocaeli, Gebze gibi çok önemli endüstri bölgelerini sınırları içerisinde barındırıyor. Lojistik anlamda da İstanbul’a yakın olması alternatif rota açısından skalayı genişletiyor. Havayolu taşımacılığı dahil olmak üzere tüm taleplerinize karşılık verilebiliyor. Uygun fiyatlarla süre ve kapasite problemi yaşamadan depolama hizmeti, gümrükleme ya da taşımacılık hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google

Cevap Yaz