Lojistik Hizmetleri

Özel Müşteri Ekipleri ve Hızlı Çözümler

Dünya çapındaki varlığımız, üretim zaman çizelgelerinizin karşılandığından emin olmak için gereken zamanında ve maliyet verimliliği uyumluluğunu sağlar.

Lojistik Hizmetleri

Lojistik sektörü, taşımacılık haricinde ürün ve hizmet teminini her koşulda sağlayabilen bir oluşumu temsil eder. Türkiye’de ve yurtdışında iç veya dış ticaretin en önemli adımları arasında yer alır. Yalnızca nakliye ve taşımacılık ile sınırlı olmayan bu sektör pek çok farklı hizmeti kapsayabilmektedir. Günümüz koşullarında gümrükleme ve antrepo işlemlerinden stok yönetimine kadar sayabileceğimiz geniş bir skalayı buna dahil edebiliriz. Yani Lojistik hizmetler her geçen gün teknoloji ve beklentilerle doğru orantılı olarak gelişimini sürdürmektedir.

Lojistik Hizmetlerimiz

 

Karayolu Taşımacılığı

Karayolu taşımacılığı temel anlamda tır, kamyon, kamyonet gibi muhtelif araçlarla yurtiçi veya yurtdışı yapılacak sevkiyatların düzenlenmesidir. Bu sevkiyatlar ürününüzün cinsine ve niteliğine bağlı olarak farklı tiplerle gerçekleştirilebilir. Lojistik terimler arasında FTL, Parsiyel, Özel Dağıtım Hizmeti, Milk Run gibi türlerine rastlayabilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığı

 

Denizyolu taşımacılığı ile deniz aşırı ülkelere veya aynı ülke içerisinde farklı limanlar arasında yapılacak olan sevkiyatlara çözüm üretilmektedir. Böylece hem maddiyat açısından hem de zaman açısından büyük kazançlar sağlanabilir. Çoğunlukla konteyner tipi taşımacılığın temelini oluşturmaktadır.

Havayolu Taşımacılığı

Havayolu taşımacılığı ile uzak noktalar arasındaki sevkiyatlar çok kısa süreçlere indirilebilir. Konsolide taşımacılık için en önemli kozlardan birisidir. Ayrıca havayolu taşımacılığı bir noktada karayolu taşımacılığı ile mutlaka bir arada yürütülerek koordine edilir.

Depolama

Depolama hizmeti en az taşımacılık kadar önemli bir lojistik türüdür. Burada gümrüklü veya gümrüksüz olarak depolama hizmeti alınabilir. Lojistik hizmeti veren firmaların özellikle geniş tesislerle her müşterisine uygun çözümler sunması avantaja dönüşmektedir.

Stok ve Sipariş Yönetimi

Burada depolama için ilgili bir hizmet olarak stok kontrolünden söz edebiliriz. Siparişlerinizin üretim, sevkiyat ve depolama hizmetleri aşamalarında stok takibini yapmak mümkün olur. Aynı zamanda barkod, ambalaj ve etiket gibi hizmetlerde de çözümler sunulmaktadır.

Proje Lojistiği

Çoğunlukla büyük projeler için düzenlenen lojistik planlamaları kapsar. Rüzgar tribünleri gibi enerji yatırımları veya benzeri ağır yüklerin sevkiyat ve uygun depolama hizmetleri bu grup içerisinde yer alır.

Gümrükleme

İthalat veya ihracat yaparken gümrük tarafından istenilen tüm işlemleri lojistik firması üstlenir. Böylece sizin yerinize tüm bürokratik işlemler çözümlenir.

Lojistik hizmeti almak istediğiniz firmanın profesyonel ve köklü bir yapıya sahip olması önemlidir. Bunu taşımacılık anlamında araç filosu ve uygun dorse kullanımı ile özdeşleştirmek mümkündür. Havayolu ve denizyolu taşımacılığı için çözümler üretebilmesi, hem yurtiçi hem de yurtdışı depolama ve gümrükleme işlemlerini yürütmesi önem arz eder. Ayrıca tüm bunların yanında stok takibi ve size özel lojistik çözümler
sunabiliyor olması memnuniyet açısından altın anahtar niteliği taşır.


Sektörel Lojistik Çözümlerimiz

Kimyasal Lojistiği

Kimyasal Madde Sektörü Lojistik Hizmetleri SKU sayısı çok olan ürünlerinizi Envanter yönetimini tamamen sizin yazılımınız ile entegre çalıştırıyoruz.

Teknoloji Lojistiği

SKU sayısı çok olan ürünlerinizi Envanter yötimini tamamen sizin yazılımınız ile entegre çalıştırıyoruz.

Otomotiv Lojistiği

Türkiye’nin önde gelen sektörlerinden biri olan Otomotiv sektöründe İş ortaklarımıza profesyonel çözümler sunuyoruz.

Tekstil & Ayakkabı

Özel mezanin raf yatırımları ile dedike alanlarda hizmet sunuyoruz. Proje ihtiyaçlarını sezon yoğunluğuna göre sürekli güncelliyoruz.

FMCG

Perakende ve hızlı tüketim ürünlerin süreç yönetiminde her zaman raporlanabilir ve şeffaflığı ön planda tutarak çalışıyoruz.

Yapı ve Dekorasyon

Ürünlerinizin liman çıkış süreçleri sonrasında müşterilerinize ulaştırmada ki son noktaya kadar sürecini takip ediyoruz.