Tuzla Lojistik ve Depolama Firmaları

Tuzla, lojistik firmaları açısından en önemli stratejik noktalardan birisine sahiptir. İstanbul’un pek çok ilçesinden birisi olmasına rağmen böyle bir misyona sahip olması ise konumundan kaynaklanmaktadır. Aslında Tuzla’yı diğerlerinden ayıran iki ana faktörden söz etmek istiyoruz. Bunların ilki tabi ki liman ve tersaneler oluyor. Bu aşamada denizyolu taşımacılığı için önemli bir unsura dönüşmüş oluyor. Anadolu yakası lojistik firmaları tarafından sıkça tercih edilebilecek bir çıkış kapısına dönüştüğü söylenebilir.

Özellikle global lojistik şirketleri tarafından yurtdışı odaklı operasyonlarda önemli bir nokta olarak görülebiliyor. Bir diğer sebebi ise İstanbul’un en güney cephesini temsil eden ilçe olmasıdır. Güney’e yakın olmasının ilk akla gelen avantajı tabi ki Anadolu ve Anadolu üzerinden Asya’ya açılan en yakın ilçe olmasıdır. Ancak bunun dışında da sanayi bölgelerine ve endüstri açısından yükselen bir ivmeye sahip olan bölgelere en yakın İstanbul ilçesi olmasını es geçmemeliyiz.

Lojistik sektörünün hem üretim öncesi hem de üretim sonrasında ürün ve tedarik açısından önem taşıdığını söylemiştik. Bu bağlamda da Tuzla lojistik şirketleri büyük bir avantaja sahip olabiliyor. Operasyon noktası bakımından tüm Anadolu ve Türkiye’nin Marmara hariç diğer bölgelerine taşımacılık hizmeti yapılıyor. Bunun dışında yurtdışı taşımacılık hizmetleri için pek çok kişinin ilk tercihlerinden birisi oluyor. Sadece nakliye ile özdeşleştirmenin tam manasıyla doğru olmayacağını düşündüğümüz için depolama kıstaslarına da değinmek gerekiyor. Burada depolama kapasitesi çok yüksek olan tesislerin kurulması ve stratejik olarak pek çok taşıma hizmetinin bu noktadan start alarak hedefe ulaşması önem addediyor.

Tuzla’da Lojistik ve Depolama Hizmeti Veren Şirketler

İstanbul Tuzla’da lojistik firmalarının ilçe için önemli bir koza dönüştüğü söylenebilir. Gerek ilçenin günden güne popülerleşmesi ve artan bir ilgiyle karşılaşması gerekse ticaret hacmi için Türkiye’nin önemli merkezlerinden birisi olması es geçilemez. İstanbul için taşımacılık ve depolama hizmeti denildiği zaman ilk akla gelen ilçelerden birisine dönüşmüş durumda.

Karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılığı için her kanaldan imkân sağlayabilecek bir yapıya sahip olduğunu biliyoruz. Bunu uygun fiyat garantisi, profesyonel hizmet standartları ve ihtiyaçlarınıza yönelik inovatif çözümlerle karşılayabilen firmalar var. Tecrübesiyle pek çok depolama alanına sahip olan ve müşterilerine ne uygun lokasyonu tahsis eden şirketlere rastlayabiliyorsunuz.

Bu durum başta zaman olmak üzere pek çok operasyon bazlı avantajı beraberine getirmiş oluyor. Eğer Asya veya Türkiye’nin Marmara dışındaki bölgeleri için bir taşımacılık hizmeti alacaksanız en doğru adreste oluyorsunuz. Yine burada maddi anlamda büyük bir kazanç elde edip müşterilerinize çok daha hızlı ulaşma potansiyeliniz doğuyor.

Artan arz ve talep ile beraber Tuzla lojistik firmaları arasında ciddi bir rekabet doğmaya başladı. Bunun müşteriye yansımaları ise daha geniş bir araç filosu ve tecrübeli şoför kadrosuyla gözlemlenebiliyor. Zaten İstanbul depolama firmalarının çok büyük bir kısmının bu bölge civarında konumlanması birçok şeyi açıklamaya yetiyor.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google

Cevap Yaz